Ameliyatsız Vücut Şekillendirme

Nasıl Yapılır ?

Ameliyatsız vücut şekillendirme, geleneksel egzersiz ve diyet alışkanlıklarına cevap vermeyen, kriyolipoliz veya “donma” yağ hücrelerini içeren FDA tarafından onaylanmış bir prosedürdür. Ayrıca bazen lipomların tedavisinde de kullanılır. Teknik olarak, prosedür invaziv değildir, yani ameliyat yapılmaz.

Bu ameliyatsız vücut şekillendirme‘nin tamamen yan etkilerden arınmış olduğu anlamına gelmez. Uzun süreli ağrı ve rahatsızlığa neden olmamakla birlikte, bunlar bazı olasılıklar. En rahatsızlık, gerçek prosedürün “soğutma” etkilerinden hissedilir. Vücudunuz yağ hücresi çıkarmaya göre ayarlandığında, rahatsızlık gelebilir ve gidebilir. Bu prosedüre başlamadan önce bir uygulayıcı ile görüşebileceğiniz bu yan etkiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Acılı Bir İşlem Midir ?

Ameliyatsız vücut şekillendirme‘den hissedilen ağrı öncelikle prosedürün kendisinde yaşanmaktadır. Resmi ameliyatsız vücut şekillendirme web sitesine göre şirket, işlem sırasında kullanılan donma aplikatöründen gelen soğuma hislerinin neden olduğu uyuşukluktan acı hissetmenin mümkün olduğunu kabul ediyor. Ayrıca, yağ hücreleri donup dışarı çekildikçe hafif sıkışma ve çekme hissi de hissedebilirsiniz. Bu etkiler 60 dakikalık tedavi süresinin 5 ila 10 dakika arasında sürebilir.

İşlemden sonra, kaşıntı ve şişlik ile birlikte ağrıyla karşılaşabilirsiniz. Keçenin ağrı seviyesi, aynı zamanda, en korunmasız olan karın ile tedavi alanları arasında da değişebilir.

Hazırlanma Süreci

İlk adım, potansiyel bir sağlayıcı ile bir danışma almaktır. Ameliyatsız vücut şekillendirme‘ye hak kazanmak için sağlayıcınız sağlık geçmişinizi soracaktır. Ameliyatsız vücut şekillendirme‘ye göre, ideal kilonuzun 30 pound’u içinde olmanız da önerilir. Bu prosedürü daha etkili hale getirecek ve aynı zamanda daha az yan etkiye yol açabilecektir.

Ameliyatsız vücut şekillendirme‘ye kaydolmadan önce, birkaç potansiyel sağlayıcıyla toplantı yapmayı düşünün. Dermatologlar, dermatolojik cerrahlar ve estetikçiler bu prosedürü yerine getirirken, bu tipteki doktorların hepsi ‘Ameliyatsız Vücut Şekillendirme’ sertifikasına sahip değildir.

About The Author

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.