Randevu Al

Meme silikonu patlar mı?

Doktor Kanalı

Yeni üretilmiş olan meme silikonlarının günümüzde patlaması mümkün görülmemektedir. Günümüzde kullanmış olduğumuz yeni teknoloji meme silikonları yaklaşık olarak 35-40 yıldır kullanımda bulunmaktadır. Yalnız günden güne bunların teknolojisinde artış görülmektedir. Özellikle dünyadaki bu konuda yatırım yapan büyük firmaların araştırma geliştirme faaliyetleri sonucunda son 7-8 yıldır kullanılan silikonların içindeki jel kalitesi artırılmış , akışkanlığı azaltılmış ve dışarıya doğru akması engellenmiştir.

Bu jellerin özelliği koheziv jel adını verdiğimiz akışkanlığının azaldığı ve kıvamının artırıldığı jeller kullanılmaktadır.

Bundan dolayı dış kaplamasında da yenilenme ortaya çıkan ve kesici-delici aletle müdahale edilmeden patlayan silikonlar ortaya çıkmıştır. Yüksek teknoloji ile üretilen bu yeni silikonların ömür boyu kullanımı söz konusudur. Günümüzde hastalarımıza artık yeni teknolojiyle yaptığımız silikon ömür boyu değiştirilmeden kullanılacağını söylemekteyiz. Bunun yanında yeni teknoloji silikonlar herhangi bir akışkanlık gösterilmemekte ve herhangi bir şekilde bütünlüğünün bozulması halinde bile etrafında zar gibi vücut tarafından sarılmış olan bu kapsülün dışına çıkma görülmemektedir. Günümüzdeki son teknoloji yeni silikonlarla yapılan meme büyütme işlemleri ömür boyu kullanılabilmekte ve yenilenmesi gerekmemektedir.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.