Randevu Al

Memeye konulan silikonun zararı var mı?

Doktor Kanalı

Meme büyütme amacıyla kullanılmış olan silikonların meme kanseri veya farklı bir hastalığa sebep olduğu günümüzde çok fazla izlenmemektedir. Yüzbinlerce kadın üstünde yapılmış araştırmalarda konulmuş olan meme silikonlarının memede bir yan etki göstermediği ve vücut ile en iyi ilişki sağlayan maddenin meme silikonu olduğu ortaya çıkmıştır. Günümüzde teknolojisi artırılmış silikonların özellikle dış çeper kaplamalarındaki yüksek teknolojiyle birlikte vücut ile kontak ve temasa geçtiği noktada vücuda bir hasar vermediği , bir yan etki oluşturmadığı ve özellikle meme kanserine neden olmadığı gösterilmiştir. Bilimsel çalışmalarla ortaya konulan bu gerçeklerin sonucunda özellikle gelişmiş ülkelerde çok yüksek sayılarda meme silikonu ameliyatı uygulanmaktadır.

Bunun yanında meme silikonunu özellikle kanser sonrası dönemde hastalarımıza yeni meme oluşturmak için de uygulamaktayız.

Eğer bu silikonlar kanser yapmış olsaydı kanser hastalarında bu silikonları kullanmazdık. Böyle bir mantık üzerinde yüründüğü takdirde meme silikonunun vücuda zarar vermediği ve güvenle kullanılabileceği anlaşılabilmektedir.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.