Meme silikonunda damla modeli mi yuvarlak silikon mu tercih edilmelidir?

Doktor Kanalı

Meme silikonlarının günümüzde birçok çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Bunların iki ana başlık altında toplandığı takdirde damla modeli silikon ve yuvarlak model silikon olarak iki ana başlığa toplayabiliriz. Yuvarlak ve damla modelinin en büyük farklarından biri dekoltedeki dolgunluğun görüntüsü ve hastalardaki memenin genel görüntüsüdür. Yuvarlak modeli daha yuvarlak ve dekoltesinin dolgun olduğu memeleri elde etmemize, damla modeli daha doğala yakın ve alt kısmının daha dolgun olduğu doğal memeler elde etmemizi sağlamaktadır.

Ancak burada bir her kişi için aynı genellemeyi yapmak söz konusu değildir. tıpta önemli bir kural ;

hastalık değil hasta vardır. Yani her hastada konulan silikonların farklı görüntüsü elde edilmektedir. Memenin kendi görüntüsü , dış dokusunun gerginliği , elastikiyeti , meme dokusunun çapı ve memedeki gevşekliğin derecesi bize son nihai sonucu vermektedir. Bundan dolayı meme silikonu yerleştirilecek hastaların kesinlikle iyi bir şekilde analiz edilmesi, hangi hastada hangi silikon çeşidinin daha iyi görüneceğinin hastayla tartışılması ve bu konuda yönlendirilmesi hekim tarafından yapılmalıdır.

Hastalarımız damla silikonun daha iyi olduğunu, yuvarlak silikonun daha kötü olduğunu veya tam tersinin olduğunu düşünmemelidirler.

Kişinin vücuduna en iyi uyabilecek silikon bu konudaki tecrübeli doktor tarafından hastaya anlatılmalı ve göğüs büyütme de son görüşün bu şekilde ortaya çıkması sağlanmalıdır.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.