Liposuction sonrası yağlar bir yerde birikir mi?

Doktor Kanalı

Liposuction ameliyatları günümüzde artık vücudu şekillendirmek için kullanılan önemli plastik cerrahi ameliyatlarından bir tanesidir. Liposuction ameliyatlarında yağ alınacak bölgeler hassasiyetle belirlenir ve hastanın vücut harmonisini sağlayacak şekilde liposuction alanlarına uygun düzeyde liposuction işlemi uygulanır. Liposuction ameliyatlarında özellikle deri altından alınan birikmiş olan yağların alınmasıyla birlikte o bölgedeki yağ dokusunun vücuttan uzaklaştığını izlemekteyiz. Bayanlarda basen bölgesinde, bacak iç kısmında , bel bölgesinde yağ alanlarının daha çok yağ birikiminin gösterdiği , erkeklerde karın bölgesinde özellikle bacak içlerinde ve bel bölgesinde yağ birikimi daha fazla biriktiğini izlemekteyiz.

Yağ birikim alanlarına göre liposuctionu uyguladığımız hastalarda tekrar kilo almayla birlikte bu bölgelerde yağ birikiminin çok fazla olmadığını izliyoruz.

Çünkü bu bölgedeki mevcut olan yağ hücrelerinin vücuttan uzaklaşmasıyla birlikte kilo alındığı takdirde bu bölgeler çok fazla yağ tutmamakta ancak vücudumuzda yağ dağılımı dengeli olmaktadır. Ve bu kişilerde özel bir bölgede ciddi bir yağ birikimi yok ise liposuction ameliyatı yapılan hastalarda özellikle bir bölgede ciddi bir yağ birikimi izlememekteyiz.

Hastalarımızın liposuction işleminden sonra vücut ağırlıklarını belli bir dengede tutmaları vücut estetik görünümünün bozulmaması için altın bir standarttır.

Hastalarımıza önemli bir tavsiyemiz artı eksi 5 kilolarda kalmaları ve oluşturulmuş olan formun devamının sağlanması için çok önemli bir durum olduğunun arz edilmesidir. Hastalarımıza tavsiyelerimizden diğer bir önemli bir durum hastalarımızın sporla liposuction alanlarının aynı şekilde yeniden yağ bağlamaması için sporun etkisiyle birlikte vücut formunun korunmasının sağlanmasıdır.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.