Daha Parlak, Daha Derin Dişler İçin Neler Yapmanız Gerekli İşte 10 Sır

Gri veya sarımsı dişler gülümsememenize neden oluyor? Yaşlandıkça, belirli yiyecekleri ve içecekleri tüketmek dişlerinizi lekeleyebilir.

Bazı şeylerden kaçınmak ve dişinize özel ajanlar uygulamak dişin beyazımsı parlaklığını (ve gülümsemesini) geri getirmeye başlayabilir.

Aşağıdaki slaytlar, köpüklü gülümsemenizin geri yüklenmesine yardımcı olabilecek bazı önerilerde bulunur.

Diş Beyazlatma Kitleri

Diş Kitlesi

Çoğu ev diş beyazlatma kitleri karbamid peroksit veya hidrojen peroksit içerir. Bu kimyasallar yüzeysel ve bazı daha derin bozulmaların giderilmesine yardımcı olabilir.

Kite bağlı olarak, bileşikler ya bir diş fırçası ile fırçalanır ya da bileşikler dişlerin üzerine yerleştirilen üst ve alt diş kalıplarına konulan ve zamanlar değişse de yaklaşık 45 dakika boyunca ağızda tutulan jel formundadır.

Evde Beyazlatma Şeritleri

Beyazlatıcı
Beyazlatıcı

Beyazlatıcı şeritler genellikle insanların evde dişlere uygulayabilecekleri yaklaşık% 5’lik bir hidrojen peroksit emdirilmiş polietilen şeridi içerir. Genellikle yaklaşık bir hafta boyunca günde birkaç dakika giyilirler.

Beyazlatıcı Diş Macunu

Diş bakımı
Diş bakımı

En düzenli diş macunları, jeller ve sıvılar bazı lekeleri çıkarabilir, ancak çoğu yukarıda bahsedilen ağartıcıları içermez, bu nedenle dişlerinizi daha beyaz yapmaları için çok az veya hiç etkisi olmayabilir

Dişler için Ev İlaçları

Bazen limon suyu ile karıştırılmış kabartma tozu, birçok kişinin dişleri beyazlatmaya yardımcı olduğu iddia edilmiştir. Tükürük akışı ve elma, armut ve havuç gibi gıdaların ovma hareketi de dişlerin beyaz kalmasına yardımcı olur. Çileklerin, lekeleri ve lekeyi çıkarabilecek C vitamini içeren her iki büzücü içerdiği düşünülmektedir. Şekersiz sakız dişleri yıkamak ve gıdalardaki asitleri nötralize etmek için tükürüğü uyarmaya yardımcı olur. Bunların hepsi daha beyaz dişler elde etmek için “ev ilaçları” olarak kabul edilir.

Diş lekelerini önleme

Diş minesini, dişleri örten dış beyazımsı tabaka, yaşlandıkça uzaklaşır; Emaye altında dentin daha sarımsıdır. Yaşlandıkça, emzirmeye ve rengi lekeleyen veya lekeleyen (aşağıdaki slaytlara bakınız) gıdaları ve sıvıları tüketmek, dentinin açığa çıkmasına neden olabilir.

 Boyanmamış gıda ve sıvıları yiyerek ve içerek ve beyazlatıcıları dikkatle kullanarak, beyazlatma tedavisi yaklaşık bir yıl sürebilir. Bununla birlikte, insanlar beyazlaşmayı aşırı yapabilir.

Beyazlatıcıları çok fazla, çok sık kullanan veya çok yoğun olanları kullanmak, dişlerin ortaya çıkan mavimsi veya mavi-gri renklenme ile yarı saydam görünmesine neden olabilir.

Diş Beyaz Tutmak İçin, Sigara İçmeyin

sigara içmeyin
sigara içmeyin

Dişleri leke ve renksiz bırakan en yaygın ve en kötü bileşiklerden biri tütündür. Tüylenme ile birlikte kahverengimsi çizgiler ve lekeler, sigara (ve çiğneme) tütünü ile hızla meydana gelebilir. Tütün ürünleri ayrıca birçok kanser türüne yakalanma riskini artırır ve kötü nefes ve diş eti hastalığına katkıda bulunur.

Günlük Bakım Yardım Edebilir

Dişlerin günlük fırçalanması, durulama ve diş ipi ile birlikte (diş ipi ile dişler arasında sıkışan maddelerin çıkarılması) iyidir; günde iki kez durulama ve diş ipi fırçalamak daha iyidir. Ancak, her üç öğünden sonra yemek ve atıştırmalık yapmak günlük diş bakımı için en iyisidir. Bazı diş uzmanları elektrikli ve sonik diş fırçalarının manuel bir diş fırçasından daha iyi olduğunu öne sürmelerine rağmen, düzgün bir şekilde kullanıldığında manuel diş fırçası, dişlerinizi temiz ve beyaz tutmanın iyi bir işini yapabilir.

About The Author

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.