Randevu Al

Liposuction ile zayıflamak mümkün olabilir mi?

Doktor Kanalı

Liposuction ameliyatları zayıflatmak için veya hastanın kilo kaybetmesi için yapılan ameliyatlar değildir. Günümüzde liposuction ameliyatları vücudu şekillendirmek için bozulmuş olan vücut harmonisini yeniden kazandırmak için yapılmaktadır.

Bu ameliyatlarda alınan yağ miktarı vücut ağırlığının %5ini geçmez.

Ancak bu ameliyatlarda özelikle liposuctionun yapılacağı bölgeler çok önem arz etmektedir. Bu bölgelerin dengeli olarak seçilmesiyle hasta ve hekimin bir araya gelip bu konuda bir anlaşmaya varmasıyla vücudun dengesinin yeniden yerine getirilebildiği izlenmektedir. Bunların yanında dünyada bazı kliniklerde yüksek miktarlarda liposuction yapılabilmektedir. Ancak burada konusunda tecrübeli, gelişmiş ameliyat sonrası bakım hemşireleri ve personelleriyle hastanın ciddi düzeyde kan düzeylerinin, kan elementlerinin incelenmesi ve ameliyat sonrası dönemde yakın bir bakım ile bu hastaların günlük hayata normal dönebildiğini göstermekteyiz.

Ancak bunun dışında küçük hastanelerde yapılacak böyle yoğun liposuction işlemlerinden sonra hayati tehlikeler ortaya çıkabilmektedir.

Liposuctionla alınabilecek yağ miktarının fazlalığı vücudun zayıflamasını sağlamamaktadır. Çünkü bu hastalarda işlemden sonra ortaya çıkabilecek ödemlerin atılması da çok uzun sürmektedir ve bu ciddi düzeyde ameliyat sonrasında diyetlerine dikkat etmesi gerekmektedir. Liposuction ameliyatları vücudu şekillendirmek için yapılan ve vücut harmonisini yeniden kazandırmak için yapılan estetik ameliyatlardan bir tanesidir.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.