Meme Küçültme Operasyonu Sonrasında Memeler Yeniden Büyür mü?

Doğru cerrahi için plastik cerrahi faydalıdır, fakat aynı zamanda uzun, yorucu ve duygusal olarak boşalan bir süreç olabilir. Son faydalar, özellikle meme küçültme gibi bir prosedür için ölçülemezdir ve birçok hasta, istedikleri bedeni cerrahi olarak elde etmek için zor bir süreçten geçmekte mutludur.

Aşırı büyük göğüsler sırt ve boyun problemlerine, strese ve hatta zayıf benlik saygısına yol açabilir. Göğüs küçültme geçirdiyseniz veya gelecek için bir plan yapıyorsanız, meme dokusunun geri gelme şansı konusunda endişeli olabilirsiniz. İlk ameliyatın tüm çabasından sonra, muhtemelen hepsini tekrar yapmak istemezsin. Geri gidebilir mi? Meme küçültme sonuçlarınızı korumak içinyapabileceğiniz bir şey var mı ?

Meme Küçültme Sonrası Göğüsler Tekrar Büyüyormu?

Meme Küçültme Sonrası Göğüsler Tekrar Büyüyormu
Meme Küçültme Sonrası Göğüsler Tekrar Büyüyormu

Her ne kadar meme küçültme ameliyatı sonrası memelerin “geri geleceği” nadir olsa da, memelerin büyümesi kesinlikle olabilir. Doc.Dr.ERDEM GÜVEN

Vücudunuz, çevrenizdeki çeşitli faktörlere tepki vermek için birlikte çalışan karmaşık bir sistemler, kimyasallar ve organlar ağıdır. Yaşam sürelerimizde, hormon dalgalanmalarından kilo almaya, fiziksel travma ve hastalığa kadar birçok değişiklikle karşı karşıyayız. Yaşam öngörülemez olduğu gibi, bedenlerimiz bazen beklemediğimiz şekillerde tepki gösterir.

Bununla birlikte, bir meme küçültme hastasının ikinci bir prosedür için geri dönmesi çok atipiktir. Ameliyat, göğüsleri daha orantılı ve rahat bir boyuta getirmek için deriyi, yağ dokusunu ve gerçek meme dokusunu temizler. Aşırı büyük göğüsleri olan kadınların bedenleri tarafından tutulmaksızın hayattan sonuna kadar keyif almalarına izin veren kalıcı, kalıcı olmayan bir sonuç olması amaçlanmıştır.

Göğüsler ameliyattan sonra büyüklükte artarsa, birkaç farklı nedenden dolayı olabilir:

  • Menopoz gibi şiddetli hormonal değişiklikler
  • Önemli kilo alımı
  • Hamilelik ve emzirme
  • İlaçlar, özellikle endokrin sistemi etkileyenler
  • Genellikle gençlerde sadece çok genç hastalarda ortaya çıkan ameliyat sonrası devam eden fiziksel büyüme

Meme Büyümesini Nasıl Önleyebilirim?

Meme Büyümesini Nasıl Önleyebilirim
Meme Büyümesini Nasıl Önleyebilirim

Çoğu hasta meme küçültmesinden sonra sonuçlarının tersine dönmesinden endişe etmeyecektir, ancak bunun olmasını önlemek için vücudunuzun değişikliklerine uyum sağlamak önemlidir. Daha küçük göğüslerinizin bakımı için en iyi yol genel sağlık ve sağlığınızı korumaktır. Dengeli bir beslenmeyi, bol su içmeyi, düzenli egzersiz yapmayı ve kilonuzu sağlıklı bir aralıkta tutmayı, ömür boyu meme küçültme sonuçları için temel oluşturacaktır .

Bu araçlar, hamileliğiniz sırasında meme büyüklüğünde bir artışla mücadele etmenize yardımcı olabilir, ancak tamamen önlemeyebilir.

Gelecekte çocuk sahibi olmayı ve emzirmeyi planlıyorsanız, meme küçültme konsültasyonunuz sırasında plastik cerrahınızla konuşun.

Bu sadece süt kanallarınızı sağlam tutmak istediğinizi bilmesine izin vermeyecek, aynı zamanda meme küçültme konusunda kendi kişisel yaklaşımınız hakkında bir diyalog açacaktır. Bazı durumlarda, beklemeniz tavsiye edilebilir.

Diğerlerinde, ameliyat sonrası ve başka bir değerlendirme için hamileliğinizin ardından check-in yaptırmanız tavsiye edilebilir. Siz ve cerrahınız arasındaki iş ilişkisiyle , göğüs büyütmenin önlenmesinde bir adım öndesiniz.

Son olarak, hormonlarınızı dengeli tutmak, çevresel faktörlerin ve biyolojik değişimlerin onları kolayca atlatabildiği bir dünyada zor olabilir. Memenin yeniden büyümesini teşvik edebilecek hormonal sivrisinek tehlikesiyle karşı karşıya olabileceğiniz konusunda endişeleriniz varsa, sizin için çözüm bulmak için plastik cerrahınıza ve bir endokrinologunuza danışın.

En İyi Meme Küçültme Sonuçlarınız İçin Ön Plan Yapın

En İyi Meme Küçültme Sonuçlarınız için Ön Plan Yapın
En İyi Meme Küçültme Sonuçlarınız için Ön Plan Yapın

Meme küçültme prosedürü hakkında daha fazla bilgi edinin ve sonuçlarınızın ömür boyu nasıl dayanabileceğini öğrenin. Bu prosedür için uygunluğunuzu görüşmek üzere, sertifikalı bir plastik cerrah ile görüşün. Erdem GÜVEN , hastalarına bire bir görüşmeler sırasında yıllarca tecrübe ve bilgi sağlar.İyi bilgilerinin tüm ameliyatlarında başarısının kalbinde ve hastalarıyla etkileşimde bulunduğuna inanıyor..

About The Author

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.