Meme Küçültme İşleminden Sonra Memede Hissizlik Olur mu? 2018

Meme küçültme, ayrıca bir indirgeme mamoplastisi olarak da bilinir. Meme küçültmeyi amaçlayan estetik bir işlem olan meme küçültme, bu sayede meme ağırlığını ve hacmini azaltır. Cerrah, cilt dokusunun fazlalığını, fazla yağ ve gevşek cildi temizler. Ameliyat doktoru meme küçültmeyi göğüs memesiyle birleştirebilir.

Meme küçültme, büyük memeden kaynaklanan sağlık sorunlarının azaltılmasına yardımcı olur. Birçok kadın baş ağrısı, boyun ağrısı, omuz ağrısı, sırt ağrısı ve omurga ağrısı çeker.

Dahası, sertlik çok sık. Koşu, yüzme, yoga gibi spor aktiviteleri zor olabilir, yapılması kolay olmayabilir. Dahası, meme küçültmeden sonra kadın sütyenle alışveriş, sutyen, bikini veya yüzme kıyafeti ile ilgili sorun yaşamamaktadır

Meme Küçültme İşleminden Sonra Rahatsızlık ve Ağrı

Meme Küçültme İşleminden Sonra Rahatsızlık ve Ağrı
Meme Küçültme İşleminden Sonra Rahatsızlık ve Ağrı

Her çeşit ameliyattan sonra değişen derecelerde ağrı ve memede hissizlik sık görülen konulardır. Birçok meme küçültme hastası, (ameliyattan sonra bazı rahatsızlık duydukları halde) “beklediğimden daha az” olduğunu belirtiyorlar.

Bu, rahatsızlık / ağrı son derece subjektif ve bireysel bir cevaptır, ancak bu operasyondan sonra genellikle oldukça tolere edilebilir. ilk birkaç günden sonra. Bazı acı normaldir ve iyileşme ilerledikçe rahatsızlığın azaldığını fark edeceksiniz.

Ağrılı ilaçlar ve anti-inflamatuar reçeteler (Advil-ibuprofen’i veya diğer NSAİİ’leri kullanmayın; kanama riskini artırabilir) bu acıyı gidermek için alınabilir. Çoğu kadın, ameliyattan sonra bir iki gün içinde gündelik aktiviteler yapıyor ve yapıyorlar – hiçbir şey yorucu değil, aklınızdan çıkarmayın, ama evden çıkıp kendi kendinize bakacaksınız.

Göğüs ve Meme Hassasiyetinde Değişiklikler

Göğüs ve Meme Hassasiyetinde
Göğüs ve Meme Hassasiyetinde

Hastalar ameliyattan iyileştikçe, memelerinin, özellikle memelerinin uyuşma ve hassasiyetlerini fark edebilirler.

Bu, ameliyattan sonraki ilk haftalarda yaygındır ve iyileşme devam ettiği ve duyusal sinirlerin yeniden canlanması ve onarılması gibi bir konuya daha az rastlanır.

Bununla birlikte, uyuşukluk ve karıncalanma, “yeni normal” e ulaşmadan önce birkaç ay içinde azalabilir. Göğüs kaldırma veya azaltma hastalarının yaklaşık% 15’i, spesifik anatomi ve duyusal sinirlerinin seyrine bağlı olarak kalıcı meme ucu uyuşukluğu yaşayacaktır.

Meme Küçültme İşleminden Sonra Ameliyat Sonrası

Meme Küçültme İşleminden Sonra
Meme Küçültme İşleminden Sonra

Yaralama, herhangi bir ameliyat ile bir gerçektir. Meme küçültme ameliyatı ile, yaralar iyileşir, ancak hastalar iyileşme ve iyileşme sürecine tam olarak bağlı kaldıkları sürece zamanla solurlar.

Meme küçültme / meme kaldırma yaralarının genişliği, kaldırılan dokunun tam miktarına ve her kadının optimal sonucu için seçilen tasarıma bağlıdır. Bu, sırasıyla, ameliyat öncesi meme anatomisine ve ameliyat sonrası hedeflere bağlıdır. Çoğu mayo ve iç çamaşırının yara izlerini görünce gizleyeceğinden emin olabilirsiniz.

Dikkatli ve hassas cerrahi tekniğe ek olarak, dikişleri derilerin altından eritmek (“demiryolu yolu yok” veya çapraz çizgi işareti olmaksızın) ve titiz hemostaz (cerrahi sırasında kanama damarlarının kontrolü) size kullanım skar azaltma teknikleri ve Scar İyileştirici Jel, E Vitamini masajı gibi ürünler ve silikon skar tabakası. Mederma gibi tezgah üstü ürünler de yardımcı olabilir.

Meme Küçültme Cerrahisi Nasıl Hazırlanır?

Meme Küçültme Cerrahisi Nasıl Hazırlanır
Meme Küçültme Cerrahisi Nasıl Hazırlanır

Doğru iyileşmeyi sağlamak için iyi bir fiziksel formda olmanız gerekir, bu nedenle meme küçültme ameliyatından önce ve sonra cerrahınızın talimatlarına uyun.

Ameliyattan önce, evinizi iyileşmeniz için hazırlamanız gerekir. Bunları elinizde bulundurun:

  • Bolca buz
  • Gazlı bez ve temiz havlu ve havlu
  • Gevşek, rahat tişört ve bluzlar
  • Kesim bölgeleri için cerrahınızın önerdiği özel merhemler veya kremler

Ayrıca, hastanede kalmamanız durumunda, sizi evinize götürecek ve prosedürden sonraki ilk gece için sizinle birlikte kalacak birisini de planlamanız gerekir.

About The Author

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.