Meme silikonunu değiştirmek gerekir mi?

Doktor Kanalı

Günümüzde yeni üretilen meme silikonları değiştirilmesi söz konusu olmamaktadır. Özellikle firmaların geliştirmiş olduğu yüksek teknolojili koheziv jel dolgulu adını verdiğimiz yeni teknoloji silikonların ömür boyu kullanımı mümkün olmaktadır. Bu silikonların gündelik hayata ve pratiğimize girmeleri 8-10 yıl önce olmuştur. Tabii ki bu silikonların 30-40 yıl geleceğini şuanda tahmin edemiyoruz ancak firmaların yapmış olduğu testler ve deneyler sonucunda bu silikonların ömür boyu rahatlıkla kullanımı söz konusudur. Özellikle koheziv dediğimiz içindeki jel dolgusunun akışkanlığının azaltıldığı yeni teknoloji silikonlarda silikonun dış çeperinde bir zarar meydana gelse bile vücudun içine doğru bu jeller akmamaktadır.

Bundan dolayı kesici delici aletle bir müdahale olmaz ise kişinin yerleştirilmiş olan silikonunun ömür boyu kullanımı mümkündür.

Ve bu yeni silikonların değiştirilmesi gerekli değildir. Daha önceden koheziv jel dolgulu olmayan silikonla meme büyütme yapılan hastalarımızda 8-12 yıllık bir kullanım süresi söz konusudur. Bu hastalarımız bu kullanım süresini doldurmuş ise tarafımıza başvurdukları takdirde yeni teknoloji silikonla ömür boyu kullanabilecekleri yeni silikonlarla değiştirebilirler.

You might be interested in

Comment (1)

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.