Prof. Dr. Çetin KARACA

22 Aralık 1969’da Malatya’da doğdum. İlköğretim ve ortaöğretimimi Malatya’da sırasıyla Fatih İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Malatya Lisesi’inde tamamladım. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladım ve Temmuz 1993’de mezun oldum. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı asistanı olarak iç hastalıkları eğitimime başladım.

8 Mart 1998’de İç Hastalıkları Uzmanı oldum. Aynı yıl Özel Ten Hastanesi’nde iç hastalıkları uzmanı olarak çalışmaya başladım ve bu görevimi 1.5 yıl sürdürdüm. Mayıs 2000’de  İstanbul Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları ABD, Gastroentero hepatoloji Bilim

Dalı’nda yan dal ihtisasına başladım ve yan dal uzmanlık eğitimimi,  8 Mart 2003’de tamamladım ve gastroenteroloji uzmanı oldum. Kasım 2006’da gastroenteroloji doçenti ünvanı aldım.

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği’nde 5 yıl çalıştım. Acıbadem Sağlık Grubunda toplam 6 yıl süre ile part-time statüde görev yaptım.

Eylül 2008-Nisan 2009 tarihleri arasında Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Massachusetts General Hospital gastroenteroloji kliniğinde endosonografi research-fellow olarak çalıştım ve bu sürede endoskopinin en prestijli dergilerinde ilk isim olmak üzere yayınlar yaptım ve kitap bölümü yazdım. Şişli Etfal Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği şeflik görevini yürütmekteyken Eylül 2009’da İstanbul Tıp Fakültesi Gastroenterohepatoloji Bilim Dalı’na tekrar döndüm.

Haziran 2012’de profesörlük ünvanı aldım. Evli, iki çocuk babasıyım. İleri düzeyde İngilizce bilmekteyim.

78 videos
0 subscribers
1446 views