Meme küçültme işleminden sonra ne zaman işe dönebilirim?

Doktor Kanalı

Günümüzde meme küçültme ameliyatlarında uyguladığımız modern tekniklerle birlikte ameliyat sonrası nekahet dönemi çok kısalmıştır. Ağır işlerde çalışmayan hastalarımız için bu dinlenme süresi 3-4 gün arasında yeterli olmaktadır ancak kol kasıyla kol gücüyle çalışmakta olan hastalarımız için bu dinlenme süresinin 5-7 gün olduğu önerilmektedir.

Günümüzde artık yapılan meme küçültme ameliyatlarından sonra hastalarımızın yatak istirahati şeklinde istirahat etmelerini önermemekteyiz.

Hastalarımız ameliyat sonrasında bir gece hastanede kaldıktan sonra ertesi gün evine gitmekte ve evde yapacakları istirahat günlük işlerini engellememektedir. Özellikle hastalarımız günlük işlerini yapabilmekte günlük yürüyüşlerine ve sosyal çalışmalarına devam edebilmektedirler. Masa başı işi gibi daha hafif işlerde çalışan hastalarımız üçüncü günden itibaren yavaş yavaş işlerine geri dönüş sağlayabilirler. Bu şekilde meme küçültme ameliyatları diğer estetik ameliyatların önüne geçmektedir. Ve nekahet süresi oldukça kısa olan ameliyatlardan bir tanesidir.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.