Meme küçültme işlemi ile birlikte memede dikleşme ve toparlanma da oluyor mu?

Doktor Kanalı

Meme küçültme ameliyatlarındaki temel amaçlardan bir tanesi memelerin hacminin küçültülmesidir. Bunun yanındaki özellikle estetik bakış açısından plastik cerrahların önemli amaçlarından iki tanesi de memenin dikleşmesi ve toparlanmasıdır. Meme küçültme ameliyatlarında uyguladığımız tekniklerde düşmüş olan aşağıya doğru bakan meme ucunun yukarıya doğru bakmasının sağlanması için meme ucunun toplu olarak bir şekilde yukarıya kaydırılması söz konusudur.

Bunun yanında memenin orta kısmından yapılacak meme dokusu çıkarılmasıyla birlikte her iki yandan ortaya doğru memede toplanma meydana gelmektedir.

Bu şekilde dikleştirme ve toparlanma da meme küçültme ameliyatının tekniğinin icabı olarak ortaya çıkmaktadır. Meme küçültme ameliyatı sonrası ortaya çıkan toparlanma ve dikleşme miktarı memede yapılacak küçültmeyle doğru orantılı olarak ortaya çıkar. Meme küçültme ameliyatları özellikle hastaların fonksiyonel olarak rahatlamasını, sırtına gelen yükün azalmasını, sırtta meydana gelecek eğilmelerin önüne geçmektedir. Bunun yanında meme altında ortaya çıkabilecek pişikler, dermatik adını verdiğimiz deri hastalıkları ve kötü kokuların oluşmasını da engellemektedir. Meme küçültme ameliyatları özellikle çok büyük memeli hanımlarımızda çok iyi sonuçlar vermekte ve ortaya çıkan küçülmeyle birlikte memede dikleşme ve toparlanma da meydana gelmektedir.

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.